Chřestýš

Něco o nás

---

Královéhradecká kapela "CHŘESTÝŠ" vznikla v roce 1999 na párty, kam si dnes již část nynějších členů přišlo jen tak pro radost zahrát. A taky opéct čuníka a popít pivko. Po této akci dali hlavy dohromady, chuť do hraní byla obrovská a společná názorová cesta co hrát taky. A od té doby společně hrají a pokud nezemřou budou hrát dodnes.
V roce 2004 došlo ke změně na postu zpěváka, což bylo obrovským přínosem pro kapelu, která se mohla pustit do skladeb, které s předchozím zpěvákem byly nemožné. Další změna v souboru nastala v dubnu 2005 na postu baskytaristy a druhé kytary. Po dlouhém hledání přichází do rozjetého vlaku nový kytarista Michal v červnu 2006. Tím se z druhé kytary stala první. K další, a zatím (jako vždy) všichni doufají, že změně poslední dochází v lednu 2007, kdy z vlastního rozhodnutí odchází zpěvák Jarek. Kapela náhodou potkává muzikanta na volné noze Jirku Ločárka, původem až ze Severních Čech. Ten s kapelou po roce ukončuje spolupráci. Souboru pomáhá na záskok Jarek a nastupuje bývalý dlouholetý frontman chlumeckého Řemenu - Radek Říha. S Radkem jsme odehráli jednu zábavu a domluvili se na ukončení spolupráce, přeci jenom dojíždění do Velichovek na zkoušky a na kšefty do všech světových stran by bylo hodně komplikované pro všechny. Takže Jarek zpívá dál a rock'n'roll se stále valí.
Na jaře v roce 2011 opouští soubor stavající muzikanti do nového projektu VENDETTA-ROCK a k Jirkovi se vrací Mejla Štastný a Jirka Ločárek.
Skupina hraje rockové pecky domácí i zahraniční hudební scény počínaje 70. léty až po současnost- například skupin Kabát, Turbo, Dan Bárta, Nazareth, Deep Purple, Whitesnake, AC/DC, Judas Priest, Jiří Schellinger, Harlej, Odyssea a dalších a dalších ...
Kapela v současnosti hraje po zábavách avšak díky širokému záběru hudebních směrů je schopna hrát prakticky kdekoliv (nahlas i potichu - rychle i pomalu - tvrdě i měkce - uvnitř i venku - doma i v cizině).

---

Současná sestava:

Jirka Jiroušek (Baret rock, Unisono) - bicí nástroje, zpěv
Jirka Ločárek (studia a různé rockové formace) - zpěv, kytara, klávesy 
Milan Šťastný (různé rockové formace) - basa


Kdo tu hrál :

Standa Černý - kytara
Honza Durrer - basa
Michal Horáček - zpěv
Michal Janko - kytara
Pavel Landsman - basa
Vlasta Lukšík - kytara
Martin Novák - kytara
Jarek Řišica - zpěv

---